طراحی وب سایت لبخند

نقشه راه طراحان وب – راهنمای مبتدیان

نقشه راه طراح وب: صرفه جویی کنید پس تصمیم گرفته اید به عنوان یک طراح وب حرفه ای داشته باشید؟ بالاخره چرا که نه؟ کار در این زمینه خلاق به این معنی است که شما در تقاطع فناوری های پیشرفته، طراحی تجربه کاربر و گرایش های بازاریابی قرار خواهید گرفت. در قرن بیست و یکم، طراحی وب یک حرفه جالب و مورد تقاضا است. همچنین می تواند پرداخت خوبی داشته باشد، اما متوجه خواهید شد که برای کسب درآمد زیاد به تجربه کاری زیاد و مجموعه مشتریان بزرگ نیاز دارید.

نقشه راه طراح وب: صرفه جویی کنید پس تصمیم گرفته اید به عنوان یک طراح وب حرفه ای داشته باشید؟ بالاخره چرا که نه؟ کار در این زمینه خلاق به این معنی است که شما در تقاطع فناوری های پیشرفته، طراحی تجربه کاربر و گرایش های بازاریابی قرار خواهید گرفت. در قرن بیست و یکم، طراحی وب یک حرفه جالب و مورد تقاضا است. همچنین می تواند پرداخت خوبی داشته باشد، اما متوجه خواهید شد که برای کسب درآمد زیاد به تجربه کاری زیاد و مجموعه مشتریان بزرگ نیاز دارید. مسیر تبدیل شدن به یک طراح وب می تواند پیچ در پیچ و پیچ در پیچ باشد. در نتیجه، ممکن است مطمئن نباشید که از کجا می توانید اطلاعاتی در مورد بهترین و موثرترین مسیر برای رسیدن به هدف آینده خود پیدا کنید. آیا واقعاً باید سعی کنید کدنویسی را یاد بگیرید؟ آیا تماشای بسیاری از ویدیوهای آموزنده در زمینه طراحی وب که به طور گسترده در اینترنت در دسترس هستند برای شما کافی است که به عنوان یک طراح وب کار کنید یا باید سرمایه گذاری قابل توجهی در آموزش رسمی طراحی وب انجام دهید؟ ما تصمیم گرفته‌ایم یک تور گام به گام درباره کارهایی که برای تبدیل شدن به یک طراح وب باید انجام دهید، گردآوری کنیم، زیرا سوالات زیادی در مورد یکی از پرطرفدارترین مشاغل و مشاغل قرن بیست و یکم وجود دارد.

طراح وب چیست؟

نقش یک طراح وب چیست؟ یک طراح وب، به طور خلاصه، طراح است که عناصر دیجیتالی را برای یک وب سایت تولید می کند. هدف یک طراح وب تمرکز بر زیبایی شناسی و ساختار طرح وب سایت است. یک طراح وب همچنین ممکن است روی محتوای وب که در یک سایت ظاهر می شود کار کند.

ظاهر وب سایت شامل گرافیک، فونت و رنگ های استفاده شده است. زیبایی شناسی یک وب سایت بر اساس ساختار طرح بندی گروه بندی می شود. وقتی نوبت به طراحی یک طراحی سایت زیبا می رسد همیشه کمتر است. طرح‌بندی‌های عالی طراحی وب اغلب برای استفاده ساده هستند و به طور مؤثر یک تجارت را نشان می‌دهند.

کاربران طرح های منحصر به فرد طراحی وب را دوست دارند زیرا از نظر بصری جذاب هستند. برای اینکه یک وب سایت کاربر پسند باشد، معمولاً طرح بندی های موفق صفحه وب به گونه ای ساخته می شوند که استفاده از آنها ساده باشد. اگر طراحی کاربرپسند نباشد، بعید است که کاربران به یک وب سایت بازگردند. طراحان وب برای داشتن یک رابط کاربری خوب (UI) در سایت خود تلاش می کنند زیرا احتمال آزار کاربر را از بین می برد.

چگونه یک طراح وب شویم

اگر علاقه مند به دنبال کردن حرفه ای به عنوان یک طراح وب هستید، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. مهارت های لازم را توسعه دهید

برای تبدیل شدن به یک طراح وب، باید در جنبه های فنی ساخت وب سایت مهارت داشته باشید. در حالی که می توانید برای دنبال کردن طراحی وب مدرک دانشگاهی کسب کنید – مانند مدرک کاردانی یا کارشناسی در برنامه نویسی کامپیوتر یا طراحی گرافیک – بسیاری از طراحان وب خودآموز هستند. دوره های موضوعی به صورت آنلاین در دسترس هستند که می توانید از آنها برای توسعه مهارت های خود استفاده کنید. لازم ترین مهارت ها برای یک طراح وب عبارتند از:

طراحی بصری

طراحی بصری هنر انتخاب اصول طراحی مناسب برای تقویت ظاهر و افزایش احساس یک وب سایت است. طراحان وب با مهارت های پیشرفته طراحی بصری تمایل به انجام بسیار خوبی دارند. طراحی بصری ارتباط تنگاتنگی با تجربه کاربر دارد، فقط این که بیشتر به عناصر زیبایی شناسی مرتبط است.

رایج ترین ابزارهای مورد استفاده در طراحی بصری سیستم های شبکه ای، تایپوگرافی فاصله، روانشناسی رنگ ها و سلسله مراتب نوع هستند.

UX

تجربه کاربری (UX) یک وب سایت را می توان به عنوان احساسی که بازدیدکنندگان در طول تعامل خود با وب سایت شما دارند توصیف کرد. UX یکی از مهم ترین عوامل در تعیین موفقیت یک وب سایت است، به خصوص که فلسفه طراحی به طور فزاینده ای بر روی کاربر متمرکز می شود.

یک طراح وب که شیوه‌های UX را درک می‌کند، همیشه به طرح‌های خود از دیدگاه کاربر اول نزدیک می‌شود. انجام تحقیقات بخش مهمی از فرآیند UX است و سپس استفاده از این بینش ها برای بهبود مواردی مانند ناوبری، محتوا، رنگ ها و غیره.

نرم افزار طراحی

مانند هر حرفه ای دیگر، برای انجام کار به ابزار مناسب نیاز دارید. شما قطعا باید با تمام نرم افزارهای طراحی استاندارد صنعتی آشنا شوید. ابزارهایی مانند Adobe Photoshop، Illustrator و Sketch ابزارهایی هستند که تقریباً همه طراحان برای بخش‌های مهم کار خود مانند ساخت ماکت‌ها، طراحی لوگو و تصاویر و البته اصلاح و بهبود عکس‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند.

یک طراح وب خوب باید نحوه استفاده از آنها را بیاموزد.

زبانهای برنامه نویسی

اکثر طراحان وب حداقل به دانش زبان های برنامه نویسی اولیه مانند HTML، CSS، PHP، jQuery، JavaScript و Flash نیاز دارند. فریلنسرها به دانش کدنویسی بیشتری نیاز دارند، در حالی که طراحان وب که در یک آژانس استخدام می شوند احتمالاً روی تیمی کار می کنند که شامل برنامه نویسان و طراحان گرافیک است.

بهینه سازی موتور جستجو

درک تکنیک‌های سئو به یک طراح وب کمک می‌کند تا سایت‌هایی ایجاد کند که وقتی کاربران کلمات یا موضوعات خاصی را جستجو می‌کنند، به‌طور برجسته ظاهر می‌شوند.

تئوری طراحی وب

اصول اساسی خاصی برای ایجاد وب سایت های عالی وجود دارد، مانند ساختار، تجربه کاربری و تئوری رنگ. اگر در کالج شرکت نمی‌کنید، همچنان می‌توانید این نظریه را به تنهایی با خواندن کتاب‌هایی در این زمینه یا انجام تحقیقات آنلاین مطالعه کنید.

2. ابزارهای کلیدی طراحی وب را بیاموزید

مهارت های ارتباطی

طراحان وب برای درک نیازها و خواسته های مشتری، اجرای صحیح خواسته های مشتری و پیشنهاد ایده های خود برای یک سایت به مهارت های ارتباطی عالی نیاز دارند.

قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک طراح وب شروع به کار کنید، باید مجموعه ای از ابزارهای طراحی وب را یاد بگیرید. با گذشت زمان، نرم افزارها و ابزارهای بهتر و قدرتمندتری برای طراحی وب ساخته و عرضه شدند و در نتیجه، طراحان وب هرگز در موقعیت بهتری برای ایجاد وب سایت های زیبا و کاربردی نبودند.

اگر می خواهید یک طراح وب باشید، توصیه می کنیم ابزارهای زیر را یاد بگیرید:

وردپرس

رهبر قدیمی تمام مهارت های طراحی وب هیچ یک از محبوبیت خود را از دست نداده است. وردپرس قدرت 27 درصد از تمام وب سایت های اینترنت را در اختیار دارد و دارای 76 درصد سهم بازار خیره کننده CMS در سراسر جهان است. وردپرس دارای بیش از 1000 تم و افزونه داخلی است که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی وب‌سایت‌ها را بسازید، ویرایش کنید، سفارشی کنید، بهبود دهید و بهینه کنید.

InVision Studio

اگرچه وردپرس هنوز هم به طور کلی محبوب ترین است، استودیو InVision توسط بسیاری از طراحان وب به دلیل مجموعه ای از ویژگی ها و نمونه سازی سریع، بهترین ابزار کلی برای طراحی یک وب سایت است. با ژست‌ها و فعل و انفعالاتی مانند کلیک کردن، کشیدن انگشت و شناور کردن، می‌توانید انتقال‌ها و انیمیشن‌های سفارشی ایجاد کنید.

فتوشاپ

طراحان وب باید قادر به ایجاد تصاویر چشم نواز و خلاق باشند – به همین دلیل است که فتوشاپ بدون شک مهمترین مجموعه Adobe برای طراحان وب است. مجموعه بی حد و حصر از گزینه های رنگی و شیب های مختلف هر آنچه را که برای کنار هم قرار دادن الگوها و چاپ های خیره کننده نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

دریم ویور

یکی دیگر از بخش‌های مجموعه Adobe که طراحان وب باید با آن آشنا شوند، Dreamweaver به شما امکان می‌دهد مستقیماً طراحی وب‌سایت خود را کدنویسی کنید، حتی اگر یک حرفه‌ای برنامه‌نویسی نباشید. قالب‌های طراحی آماده و سایر ابزارها به‌ویژه برای تازه‌واردانی که هنوز می‌خواهند یک طراحی جذاب و واکنش‌گرا کنار هم قرار دهند، مفید هستند.

طرح

Sketch که به طور معمول برای طراحی های رابط کاربری استفاده می شود، یک ابزار ضروری برای ایجاد رابط ها و نمونه سازی است. وقتی با طرح‌ها و گرافیک‌های برداری کار می‌کنید، Sketch می‌تواند زندگی را بسیار آسان‌تر کند.

طراح وب گوگل

Google Web Designer به شما قدرت می‌دهد تا محتوای HTML5 جذاب و خیره‌کننده بسازید. Google Web Designer به شما اجازه می دهد تا از انیمیشن و عناصر تعاملی استفاده کنید و به طور یکپارچه با سایر محصولات Google از جمله Google Ads و Google Drive ادغام شود تا به دید خلاق خود زندگی کنید.

3. روی پروژه های خود کار کنید تا مهارت های طراحی وب خود را توسعه دهید

اکنون که کمربند ابزار طراحی وب خود را آماده کرده اید، آماده شروع ساخت وب سایت هستید. همانطور که می روید، احتمالاً مهارت های زیادی را به دست خواهید آورد که ممکن است انتظارش را نداشته باشید. برخی از این ها مهارت های فنی یا مهارت های “سخت” هستند، مانند برنامه نویسی در HTML، CSS یا حتی جاوا اسکریپت. بهترین راه برای تقویت این مهارت ها فقط شروع کردن است – هر چه سایت های بیشتری بسازید، بهتر خواهید بود.

همچنین تعدادی از مهارت های طراحی تجربه کاربری وجود دارد که برای طراحان وب مفید است. طراحان وب صفحاتی را که کاربران با آنها تعامل دارند برنامه ریزی می کنند – و با درک خوب طراحی کاربر محور و طراحی واکنش گرا می توانند بسیار موفق تر باشند.

همانطور که سایت ها را می سازید، سعی کنید همانطور که یک کاربر ممکن است با آنها تعامل داشته باشید. نقاط درد یا مسائل ناوبری کجا هستند؟ چگونه می توان سایت را بهبود بخشید؟ اکنون شما در ذهنیت یک طراح UX هستید، و این کلید طراحی محصولات وب واقعاً محکم است.

4. برای مشاغل مربوط به طراحی وب درخواست دهید

حرفه طراحی وب خود را با انجام کارهای طراحی وب شروع کنید تا به سایت و نمونه کار خود اضافه کنید و تجربه کسب کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری کسب کنید. اگر می‌خواهید برای یک آژانس کار کنید یا از پلتفرم‌های فریلنسینگ برای پیشنهاد فرصت‌ها استفاده کنید، می‌توانید فهرست‌های شغلی را به صورت آنلاین جستجو کنید.

نقش های زیادی در زمینه طراحی وب وجود دارد. فردی با مهارت های طراحی وب و ترکیب مناسبی از تحصیلات و تجربه در نهایت می تواند برای هر یک از مشاغل زیر واجد شرایط باشد:

  • طراح وب
  • توسعه دهنده Front-End
  • طراح Front-End
  • طراح UX/UI
  • مدیر تولید
  • طراح بصری
  • طراح تعامل
  • توسعه دهنده موبایل

5. پورتفولیوی خود را بسازید

همانطور که مشتری به دست می آورید، وب سایت ایجاد می کنید و با تجربه تر می شوید، نمونه کارها و مهارت های خود را به روز نگه دارید. نمونه هایی از کار خود، بازخورد مثبت مشتری، و لیستی از قابلیت های طراحی خود را بگنجانید. شما باید نسخه ای از نمونه کارها داشته باشید که بتوانید آن را برای مشتریان احتمالی ایمیل کنید و همچنین نمونه کارها را در وب سایت شخصی خود به روز نگه دارید.

6. خودتان را بازاریابی کنید

اگر می خواهید یک طراح وب آزاد باشید، موفقیت شما تا حدی به توانایی شما در بازاریابی و همچنین مهارت های شما بستگی دارد. در حالی که به روز نگه داشتن وب سایت شخصی و نمونه کارها شروع خوبی است، راه های بیشتری برای معرفی خود در جامعه طراحی و مشتریان بالقوه پیدا کنید.

از رسانه های اجتماعی و پروفایل های حرفه ای برای افزایش دید خود استفاده کنید. شما می توانید با سایر طراحان وب به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید تا از اخبار صنعت و فرصت های شغلی مطلع شوید. با مشتریان خود روابط مثبت ایجاد کنید تا از تکرار تجارت آنها اطمینان حاصل کنید و از آنها بخواهید که شما را توصیه کنند و در رویدادهای شبکه شرکت کنید تا به توسعه مخاطبین خود ادامه دهید.

7. تخصص را در نظر بگیرید

اگر روی یک بخش خاص از طراحی وب سایت تمرکز کنید، ممکن است بتوانید مهارت های خود را به رسمیت بشناسید و مشتریان بیشتری به دست آورید. تخصص در زمینه خاصی از طراحی وب را در نظر بگیرید، مانند سایت هایی برای تجارت الکترونیک، برنامه های تلفن همراه، یا سایت هایی برای انواع خاصی از مشاغل.

8. به روز باشید

طراحی وب یک زمینه دائماً در حال تحول است، زیرا تکنولوژی به طور مکرر تغییر می کند، روش های طراحی جدید ایجاد می شود و نیازهای مصرف کنندگان تغییر می کند. به یادگیری، تمرین و توسعه مهارت های خود ادامه دهید تا در صنعت خود باقی بمانید و به مشتریان ثابت کنید که دانش و مهارت های لازم برای ساختن وب سایت هایی را دارید که نیازهای آنها را برآورده می کند.

آیا طراحان وب مورد تقاضا هستند؟

همانطور که بیشتر و بیشتر مشخص شده است که طراحی و قابلیت استفاده از پیشنهادات وب یک شرکت برای نتیجه نهایی آن کاملاً حیاتی است، تقاضا برای طراحان وب با استعداد با سرعتی بسیار بالا در هر صنعتی ادامه یافته است.

در نتیجه، هیچ کمبود شغلی برای طراحان وب ماهر وجود ندارد – طبق BLS، پیش‌بینی می‌شود که استخدام توسعه‌دهندگان وب از سال 2018 تا 2028 13 درصد رشد کند که بسیار سریع‌تر از میانگین پنج درصد برای همه مشاغل پیشی می‌گیرد.

طراحان وب که می توانند کدنویسی کنند در یک کلاس جداگانه هستند – به خصوص اگر کمی دانش در مورد قسمت پشتی نیز داشته باشند. یک طراح وب که راه خود را در مورد زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS، جاوا اسکریپت، SQL و Python می داند، واقعاً از این بسته متمایز خواهد شد و همچنین حقوق بسیار بالاتری دریافت می کند. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان وب شاغل برای تکمیل مجموعه مهارت های خود در کمپ های بوت توسعه وب شرکت می کنند.

مهارت های UX (تجربه کاربر) نیز برای یک طراح وب بسیار ارزشمند است. تسلط بر اصول طراحی UX، تحقیق و استراتژی طراحی، طراحی واکنش‌گرا، تحقیقات کاربر، طراحی رابط کاربری و نحوه ارائه تجسم‌ها، شما را به عنوان یک طراح وب و افزودنی بسیار ارزشمند برای هر شرکتی تبدیل می‌کند.

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *