طراحی وب سایت لبخند

بهترین وب سایت ها برای الهام گرفتن طراحی وب سایت

اگر به دنبال بهبود کارایی فرآیند طراحی وب خود هستید، یک مکان عالی برای شروع، الهام بخشیدن به طراحی وب سایت است.

پیدا کردن الهام بخش مناسب برای یک پروژه کلیدی است. و اگر نمی‌دانید کجا را جستجو کنید، می‌توانید ساعت‌ها را صرف جستجوی وب صرف کنید تا نمونه‌های پایین‌تر را بیابید (از روی تجربه). فرآیند خود را ساده کنید و با فهرستی از منابع مورد نیاز، الهام بخش بهتر وب سایت را سریعتر پیدا کنید. ‌

12 وب سایت برتر برای الهام گرفتن از طراحی وب

در این پست، من فهرستی از منابع مورد علاقه خود را برای الهام گرفتن از طراحی وب سایت زیبا و کاربردی تهیه کرده ام. به خواندن ادامه دهید تا در مورد هر منبع بیشتر بدانید و اینکه چرا هر زمان که به مقداری الهام نیاز داشتید آنها ارزش نشانک گذاری را دارند.

1. siteInspire

اولین جایی که معمولاً برای الهام گرفتن از طراحی وب به آن مراجعه می کنم siteInspire است. سایتInspire با رابط کاربری ساده خود، روند مرور و جستجوی الهام از وب سایت را آسان و شهودی می کند. مطابق با نامش، طرح‌های برجسته‌اش هرگز از من الهام‌بخش نیست.

Screenshot of SiteInspire homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب سایت Inspire را ببینید

قابل جستجو

در siteInspire می‌توانید طرح‌های وب‌سایت را بر اساس سبک، نوع، موضوع و پلتفرم فیلتر کنید. علاوه بر این، می توانید کلمات کلیدی را در نوار جستجوی آنها تایپ کنید تا دقیقاً آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید. اگر به دنبال چیزی واقعا خاص هستید، این قابلیت جستجوی قوی در زمان شما صرفه جویی می کند.

مجموعه ایجاد کنید

اگر برای یک حساب کاربری رایگان با siteInspire ثبت نام می کنید، می توانید وب سایت های مورد علاقه خود را به مجموعه ها اضافه کنید تا در صورت نیاز به آنها مراجعه کنید.

2. Awwwards

به دنبال الهام بخش طراحی وب سایت برنده جایزه هستید؟ به Awwwards نگاه نکنید. Awwwards شامل کار طراحان و توسعه دهندگان برتر وب در جهان است که توسط هیئت داوران متخصصان مشهور بررسی شده است.

Screenshot of awwwards homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب به Awwwards مراجعه کنید

کیفیت بالا

فقط بهترین بهترین وب سایت ها در Awwwards نمایش داده می شوند. این یک مکان عالی برای یافتن الهامات طراحی وب واقعا منحصر به فرد و خلاقانه است. و با ارسال ارسالی های جدید به صورت روزانه، تضمین می شود که طیف گسترده ای از سبک ها، صنایع و انواع وب سایت را برای مطالعه پیدا کنید.

سیستم جامع رتبه بندی

Awwwards وب‌سایت‌ها را بر اساس پنج دسته امتیاز می‌دهد: طراحی، قابلیت استفاده، خلاقیت، محتوا و موبایل. برای هر وب‌سایت، علاوه بر امتیاز کلی آن (در مقیاس 1-10) یک تفکیک از نحوه امتیاز آن در هر یک از این دسته‌ها دریافت می‌کنید. این سیستم رتبه بندی به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چرا یک وب سایت خاص امتیاز خوبی کسب کرده است، بنابراین شما فقط به زیبایی شناسی تکیه نمی کنید.

3. Lapa.Ninja

Lapa.ninja میزبان یک مجموعه رو به رشد از صفحه فرود زیبا از سراسر وب است. پایگاه داده الهام بخش طراحی وب آنها هر روز به روز می شود و هر کسی می تواند یک صفحه فرود را برای بررسی ارسال کند.

Screenshot of Lapa Ninja homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب سایت lapa.ninja را ببینید

دسته بندی های متنوع

صفحات فرود ارائه شده در lapa.ninja به 47 دسته تقسیم می شوند. به دنبال طرح های مبتنی بر تصویر هستید؟ وب سایت هایی که از گرادینت استفاده می کنند؟ یک دسته بندی برای آن وجود دارد. همچنین گزینه ای برای فیلتر کردن طرح ها بر اساس رنگ وجود دارد که اگر به الهام گرفتن از پالت رنگی نیاز دارید، می تواند مفید باشد.

اسکرین شات های تمام صفحه

یکی از ویژگی هایی که من در مورد lapa.ninja دوست دارم این است که آنها طراحی کامل صفحه فرود را به جای بخش قهرمان نمایش می دهند. این باعث صرفه‌جویی در وقت من می‌شود، وقتی که نمی‌خواهم روی وب‌سایت زنده کلیک کنم تا ببینم بقیه صفحه چگونه است.

4. CSS Nectar

CSS Nectar یکی دیگر از منابع عالی الهام بخش طراحی وب است که توسط تیمی از متخصصان طراحی بررسی شده است. در اینجا می توانید وب سایت ها را بر اساس دسته بندی، رنگ، ویژگی و کشور مرور کنید.

Screenshot of CSS Nectar homepage

چرا از CSS Nectar برای الهام گرفتن از طراحی وب بازدید کنید

طرح های تایید شده

با فرآیند بررسی آنها، می توانید مطمئن باشید که وب سایت های ارائه شده در CSS Nectar با کیفیت بالا و شایسته وقت شما هستند. ارسال یک وب سایت فقط 5 دلار هزینه دارد و در صورت عدم تأیید وب سایت، هزینه آن برگردانده می شود.

سیستم رتبه بندی

مشابه Awwwards، CSS Nectar به هر وب سایت به طور قاطع امتیاز می دهد. همانطور که در حال مرور هستید، می توانید ببینید که هر وب سایت چگونه در طراحی، کدنویسی و خلاقیت امتیاز می گیرد. رتبه‌بندی‌ها توسط کاربران ایجاد می‌شوند و هر کسی می‌تواند رای دهد.

5. Best Website Gallery

بهترین گالری وب سایت دارای طراحی های سطح بالای وب سایت است که توسط طراح و توسعه دهنده دیوید هلمن انتخاب شده است. چیزی که به عنوان مجموعه نشانک‌های یک مرد شروع شد، طی سال‌ها به یکی از بهترین سایت‌ها برای الهام گرفتن از طراحی وب تبدیل شده است.
Screenshot of Best Website Gallery homepage

چرا از بهترین گالری وب سایت برای الهام گرفتن از طراحی وب بازدید کنید

اسکرین شات های چند صفحه ای

یکی از ویژگی های منحصر به فرد و صرفه جویی در زمان بهترین وب سایت گالری نمایش اسکرین شات های متعدد از هر وب سایت برجسته است. به‌جای کلیک کردن روی یک وب‌سایت زنده و پیمایش به صفحات مختلف، می‌توانید یک عکس فوری از بسیاری از صفحات مختلف را در یک صفحه مشاهده کنید. برای من، این یک امتیاز بزرگ است زیرا گاهی اوقات به دنبال الهام بخشیدن به طراحی وب برای صفحات داخلی وب سایت (مانند درباره، خرید، یا خدمات) هستم. اکثر وب سایت های دیگر در این لیست فقط طراحی صفحه اصلی را به نمایش می گذارند.

برچسب گذاری جامع

بهترین گالری وب سایت از یک سیستم برچسب گذاری قوی استفاده می کند که به شما امکان می دهد وب سایت ها را بر اساس رنگ، CMS، سبک و چارچوب فیلتر کنید. اگر به دنبال الهام بخش طراحی وب برای وب سایت خود هستید، تگ Designer Portfolio مکانی عالی برای شروع با بیش از 50 نمونه است.

6. Behance

Behance پلت فرم Adobe برای نمایش و کشف کارهای خلاقانه است. این با اشتراک Adobe Creative Cloud همراه است، به این معنی که هر کسی که اشتراک دارد می‌تواند کار خود را در Behance منتشر کند. برای پیدا کردن بهترین الهام بخش طراحی وب سایت در Behance، به صفحه کشف طراحی وب سایت آنها مراجعه کنید.

Screenshot of Behance homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب سایت Behance را ببینید؟

جامعه و انتخاب بزرگ

Adobe استاندارد طلایی نرم افزار طراحی است — بسیاری از طراحان برتر جهان از محصولات خود استفاده می کنند و کارهای خود را در Behance به نمایش می گذارند. و با توجه به تعداد زیاد کاربران، می توانید الهام بخش طراحی وب را در هر سبک و صنعتی بیابید.

فیلتر بر اساس ابزار

Behance ویژگی منحصر به فرد فیلتر کردن نتایج توسط ابزار را ارائه می دهد. جستجوی خود را بر اساس نرم افزار طراحی، CMS یا چارچوب توسعه فیلتر کنید تا ببینید با ابزارهایی که در اختیار دارید چه چیزی ممکن است.

7. Designspiration

Designspiration یک فید اسکرول شبیه Pinterest از طراحی و الهام گرفتن از عکاسی ارائه می دهد. به سادگی طراحی وب را جستجو کنید تا فید بی پایانی از الهام بخش طراحی وب را برای کار خود مشاهده کنید.

Screenshot of Designspiration homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب سایت Designspiration را ببینید؟

خوراک طراحی پیمایش

اگر واقعاً مطمئن نیستید که به دنبال چه چیزی هستید و می‌خواهید بسیاری از طرح‌ها را مرور کنید تا زمانی که چیزی توجه شما را جلب کند، الهام‌بخش طراحی عالی است. این قالب در مراحل اولیه یک پروژه طراحی مفید است، یا اگر به دنبال الهام عمومی هستید. برای ذخیره طرح‌ها در مجموعه‌هایی که شبیه تابلوهای Pinterest هستند، یک حساب کاربری ایجاد کنید. و اگر به دنبال چیز خاصی هستید، همیشه می توانید از نوار جستجو استفاده کنید.

8. Dribbble

اگر شما یک طراح هستید، بدون شک با Dribbble آشنا هستید. اگر نه، Dribbble یک پلت فرم فقط دعوت برای نمایش کارهای طراحی و استخدام طراحان است. علاوه بر طراحی وب، Dribbble شامل دسته هایی برای انیمیشن، نام تجاری، تصویرسازی، موبایل، چاپ، طراحی محصول و تایپوگرافی است.

Screenshot of Dribbble homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب به Dribbble مراجعه کنید

جامعه محور

ماموریت Dribbble دو چیز است: به اشتراک گذاشتن الهامات و کمک به طراحان برای استخدام. با جامعه عظیم آن، هیچ کمبودی برای الهام بخشیدن به طراحی وب در Dribbble وجود ندارد. و از آنجایی که Dribbble فقط دعوت است، استانداردها در مقایسه با پلتفرمی مانند Pinterest که هر کسی می تواند یک حساب کاربری ایجاد کند و کار خود را منتشر کند کمی بالاتر است.

9. Webflow Showcase

اگر کاربر Webflow هستید، Webflow Showcase مکانی عالی برای یافتن الهام از طراحی وب سایت برای کارتان است. طرح‌ها را بر اساس محبوبیت مرتب کنید تا ببینید در حال حاضر چه چیزی در حال ترند است. به‌علاوه، می‌توانید بر اساس انیمیشن، تعامل، الگو، CMS، تجارت الکترونیک و نمونه کارها فیلتر کنید تا نمونه‌های خاص‌تری پیدا کنید.

Screenshot of Webflow Showcase homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب از Webflow Showcase دیدن کنید

مخصوص پلتفرم

هنگامی که برای یک پلتفرم وب سایت خاص طراحی می کنید، ممکن است با محدودیت های ذاتی خاصی مواجه شوید. در این صورت، مرور الهام‌بخش طراحی وب مختص آن پلتفرم مفید است تا بتوانید ببینید چه چیزی ممکن است. Webflow Showcase دقیقاً همین را ارائه می دهد. اما بر خلاف سایر پلتفرم‌های وب‌سایت، امکانات طراحی با Webflow تقریباً نامحدود است – فقط برای اثبات به ویترین آنها نگاه کنید.

10. Commerce Cream

Commerce Cream یکی دیگر از منابع الهام بخش طراحی وب برای پلتفرم خاص است. همانطور که از نام آن پیداست، Commerce Cream بر روی طراحی وب سایت تجارت الکترونیک، به ویژه در Shopify تمرکز دارد.

Screenshot of Commerce Cream homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب به Commerce Cream مراجعه کنید

الهام بخش طاقچه

اگر به طور خاص به دنبال الهام بخش طراحی وب سایت تجارت الکترونیک هستید، Commerce Cream مکانی عالی برای شروع است. وب‌سایت‌های برجسته از قبل بررسی شده‌اند، بنابراین شما فقط بهترین‌ها را مشاهده می‌کنید.

طراحی مد روز

وب سایت های ارائه شده در Commerce Cream مدرن و مد روز هستند. به عنوان مثال، بسیاری از نمونه‌های عالی از مینیمالیسم، تایپوگرافی جسورانه و پالت‌های رنگی بازیگوش هستند. بنابراین، حتی اگر به طور خاص به دنبال الهام گرفتن از تجارت الکترونیک نیستید، Commerce Cream همچنان منبع عالی الهام بخش طراحی وب سایت است.

11. Pinterest

همه ما پینترست را می شناسیم و دوست داریم. این پلتفرم برای یافتن دستور العمل ها، الهام از لباس، محصولات دکوراسیون منزل، تمرینات… و الهام از طراحی وب است؟ در حالی که احتمالاً برای طراحی وب یا حتی برای طراحی گرافیکی در نظر گرفته نشده بود، Pinterest به یک منبع عالی و قابل اعتماد برای الهام گرفتن از طراحی وب سایت تبدیل شده است.

Screenshot of SiteInspire homepage

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب به پینترست مراجعه کنید

چند منظوره

وقتی در مراحل اولیه یک پروژه به دنبال الهام بخشیدن به طراحی هستم، اغلب به دنبال انواع مختلفی از طراحی هستم، نه فقط طراحی وب. به عنوان مثال، من به برندسازی، طراحی چاپ، لوازم التحریر، تایپوگرافی، پالت های رنگی و حتی عکاسی نیز نگاه می کنم. Pinterest یک راه حل همه کاره ارائه می دهد، که در آن می توانم همه این منابع مختلف الهام را در یک تابلوی پروژه مدیریت کنم. به علاوه، بسیاری از وب‌سایت‌های دیگر در این فهرست یک حساب کاربری فعال در پینترست دارند، بنابراین می‌دانید که می‌توانید الهام‌بخش طراحی با کیفیت در Pinterest بیابید.

12. Instagram

آخرین اما نه کم اهمیت، اینستاگرام است. چیزی که به عنوان یک برنامه ساده به اشتراک گذاری عکس شروع شد، اکنون پلتفرم شماره 1 برای دریافت هر نوع محتوای بصری در مقابل یک میلیارد کاربر فعال است. با پایگاه کاربر فعال و عظیم خود، جای تعجب نیست که بسیاری از طراحان از اینستاگرام برای نمایش نمونه کارها خود استفاده می کنند.

Screenshot of Instagram #webdesign hashtag page

چرا برای الهام گرفتن از طراحی وب به اینستاگرام مراجعه کنید؟

هشتگ ها

اینستاگرام به خاطر هشتگ هایش معروف است. هر چیزی که به دنبال آن هستید، می توانید در اینستاگرام پیدا کنید، و این شامل الهام گرفتن از طراحی وب نیز می شود. در اینجا چند هشتگ وجود دارد که می توانید با آنها شروع کنید:

  • #webdesign
  • #webdesigntrends
  • #webdesigninspiration
  • #webdesigner
  • #uxdesign
  • #uidesign

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *