طراحی وب سایت لبخند

آیا راه اندازی سایت رایگان است؟

اولین سوالی که ذهن شمارا درگیر می کند این است که آیا مالکیت سایت رایگان است یا خیر؟! جواب این سوال منفی است! اگر شما شخصی را در آشنایان خود داشته باشید که برای شما امور راه اندازی و طراحی را هم رایگان انجام دهد باز هم هزینه هاست و دامین به عهده شما خواهد بود که باید سالانه پرداخت کنید! ما در این مقاله به هزینه های مختلفی که برای سایت خود باید پرداخت کنید می پردازیم.

هزینه راه اندازی اولیه یک وب‌سایت چقدر است؟

در مرحله اول شما باید یک آدرس اجاره کنید که به دامین یا دامنه شناخته می شود. جهت دریافت آخرین قیمت دامنه میتونید به سایت میهن وب هاست مراجعه کنید. تفاوتی بین آدرس .com و .ir از لحاظ کارکردی وجود ندارد و فقط شما هزینه بیشتری به دلیل خرید دلاری برخی دامین ها مثل .com می پردازید. پیشنهاد ما به شما این است از دامین .ir استفاده کنید تا مقرون به صرفه باشد.

مرحله دوم خرید هاست یا همان فضای حافظه جهت نگهداری فایل های سایت شما می باشد. با توجه به پارامترهای مختلف از جمله میزان حافظه ذخیره سازی هزینه های پرداختی شما متفاوت خواهد بود. برای مشاهده نرخ پرداخت سالانه هاست می توانید به سایت میهن وب هاست مراجعه کنید.

مرحله سوم از موارد پر هزینه راه اندازی سایت میباشد که به لطف کدهای آماده و مدیریت محتواهایی همچون وردپرس هزینه این بخش کاهش چشمگیری داشته است. همانطور که بحث کدهای آماده ذکر شده این بخش به کدنویسی سایت اختصاص پیدا میکند که به کمک قالب های آماده شما می توانید با کمترین هزینه کد آماده تهیه کنید و از یک توسعه دهنده بخواید تا فرآیند راه اندازی سایت شمارا آغاز کند. ما در طراحی سایت لبخند تا حد امکان از کدهای آماده استفاده میکنیم که هم کارایی بالاتری دارند و هم از لحاظ امنیتی در حد بسیار قابل قبولی هستند.

مرحله چهارم و پایانی به مدیریت محتوای سایت و سئو اختصاص پیدا میکند که این بخش مربوط به کسب کارهایی می شود که حضور در صفحه اول گوگل برایشان اهمیت دارد. همچنین بحث تبلیغات در فضای مجازی هم زیر مجموعه سئو می‌باشد. شاید شما به درج آدرس سایت در کارت ویزیت خود اکتفا کنید و نیاز به به‌روزرسانی مستمر سایت خود نداشته باشید. اما اگر قصد رقابت دارید و میخواهید در صفحات اول گوگل حضور پیدا کنید حتما به مدیریت محتوای سایت نیاز خواهید داشت. منظور از مدیریت محتوای سایت انتشار مستمر مقالات مربوط به کسب و کار شما با کلمات کلیدی مرتبط می‌یاشد. در کسب و کارهای کوچک معمولا صاحب کسب و کار به تنهایی بحث مدیریت محتوای سایت را بر عهده می‌گیرد تا فقط هزینه زمانی کند اما در کسب و کارهای بزرگ معمولا این بخش برونسپاری می‌شود.

 

نتیجه گیری

تا به اینجا با موارد مختلف هزینه برای سایت خود آشنا شدید. اما اینکه کدام هزینه ها شامل کسب و  کار شما می‌شود را فقط یک متخصص آیتی و نرم‌افزار می‌تواند برای شما تعیین کند. به همین دلیل پیشنهاد می شود نسبت به کسب مشاوره صحیح نسبت قبل از پرداخت هزینه اقدام کنید تا بازگشت سرمایه و درنهایت سودآوری داشته باشید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *